Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Praktyka marzenie pod lotniczym niebem

28 czerwca 2015 Aktualności, Galerie Tagi: ,

Kolejna grupa uczniów technikum w zawodzie: technik mechanik lotniczy (tym razem 3at) ma już za sobą miesięczną praktykę zawodową na międzynarodowym lotnisku w Pyrzowicach. Tylko nieliczni mają okazję przygotowywać się do zawodu pod okiem wspaniałych fachowców. To zawód wymagający nie tylko ogromnej wiedzy, ale i rzetelności, dokładności, odpowiedzialności. Od tego zależy bezpieczeństwo i życie pasażerów i pilotów.

W grupie 6 praktykantów znalazła się Marcelina, która fotografią na tle remontowanego silnika samolotu chciała pokazać z czym w czasie praktyk miała do czynienia. Dodatkową atrakcją była możliwość uczestniczenia w uruchomieniu na lotnisku nowego pasa startowego. Podczas uroczystości, nad głowami oficjeli, gości, pracowników lotniska i pasażerów mignęły F-16. Pozazdrościć takiej praktyki.