Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

Na IX Światowym Zjeździe w Rzepinie…

2 czerwca 2015 Aktualności

Opiekunowi Kameralnego Teatru Małych Form Ogniska Pracy Pozaszkolnej – panu Józefowi Argasińskiemu – udaje się zainteresować młodzież niezwykłymi tematami. Tym razem, z okazji 70. rocznicy przesiedleń Kresowian do Polski, na warsztat wziął kulturę wicyńską. W jego reżyserii młodzież przygotowała program „Na Podolu biały kamień”, oparty także na tekstach jego autorstwa. Scenki folklorystyczne w gwarze wicyńskiej tak spodobały się wicynianom, że zaprosili młodych wykonawców do Rzepina na IX Światowy Zjazd Wicynian.

Warto się pochwalić udziałem w programie uczennic naszej szkoły: Pauliny Pieronkiewicz, Wiktorii Mikołakjczyk, Moniki Walaszczyk i Karoliny Procner (trzy z nich wybrały sie ze swoim opiekunem do Rzepina). Było fantastycznie!