Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Zawody Ratownicze PCK

30 kwietnia 2015 Aktualności, Galerie

W piękną, słoneczną sobotę 25. kwietnia drużyna ZSTiH wzięła udział w zmaganiach z zakresu umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Drużyna złożona z uczniów klas pierwszych technikum w składzie: Adrian Białek-kapitan 1bT, Jeremiasz Karas 1aT, Anna Matejko 1bT, Aleksandra Sobko 1bT, Agnieszka Leibengaut 1cT, Sabina Migdał 1cT wykazała się wiedzą na temat ratownictwa podczas udzielania pierwszej pomocy w sześciu zainscenizowanych scenkach. Musieli poradzić sobie ze złamaniem, oparzeniem, wypadkiem komunikacyjnym, osobą odurzoną narkotykami, podtopieniem a także pokazać resuscytację na fantomie i odpowiedzieć na pytania teoretyczne w teście.

Drużynę wspierali opiekunowie p. Marian Jarczyk i p. Joanna Lubertowicz. W tym roku skończyło się na dyplomie za uczestnictwo ale w przyszłym liczymy na podium!