Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

Wymiana z Volkswagenem

27 kwietnia 2015 Aktualności

W dniach od 10. do 17. kwietnia grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w drugiej części wymiany z Volkswagenem. Po spotkaniu w Oświęcimiu nastroje były znakomite.

Dlatego z tym większą niecierpliwością wszyscy oczekiwali kolejnego spotkania, tym razem w Niemczech, w Wolfsburgu i Kassel. W czasie pobytu zwiedziliśmy m.in. zakłady Volkswagena w tych miastach, byliśmy w Wolfsburgu na wystawie Phaeno i na wystawie Autostadt, zwiedziliśmy piękne zabytkowe miasto Helmstedt.
W obydwu miastach podejmowali nas oficjalnie przedstawiciele zakładów, w których uczą się nasi koledzy i koleżanki z wymiany, a w Kassel udaliśmy się jeszcze z wizytą do urzędu miasta aby opowiedzieć o naszej wymianie. Na zakończenie złożyliśmy kwiaty przy pamiątkowej studni przed urzędem miejskim w Kassel. Byliśmy też na cmentarzu ofiar I Wojny Światowej w Kassel-Niederzweren. Był to tydzień wypełniony ciekawymi wydarzeniami i spotkaniami, szkoda, że tak prędko minął. Kolejna grupa uczniów ZSTiH wyrusza na wymianę w sierpniu. Zapisujcie się, bo warto!