Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Pokazy fizyczne w Katowicach

19 marca 2015 Aktualności, Galerie, Video

O tym, że fizyka może być ciekawa i interesująca mogli przekonać się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych oraz uczniowie Liceum i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie, którzy w dniu 17 marca 2015 roku uczestniczyli w pokazach z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Udział w pokazach stał się już tradycją naszej szkoły. W tym roku były prezentowane zagadnienia związane z ELEKTROSTATYKĄ.

Dodatkową atrakcją pokazów było to, że uczniowie mogli brać w nich czynny udział. Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie można wykorzystać fizykę w życiu codziennym. Pokazy przebiegały w atmosferze zabawy i z dużą dozą humoru.