Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

IV Międzyszkolny Konkurs BHP

1 lutego 2015 Aktualności, Konkursy
Zbliża się termin rozstrzygnięcia kolejnego już, IV-go Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w bielskich szkołach średnich.

Przeprowadzenie finałowej części Konkursu przewidujemy na dzień 27 marca 2015 r. (piątek) w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych. Program etapu finałowego Konkursu umieścimy na plakacie, który przekażemy zainteresowanym szkołom pod koniec lutego 2015 r.
Tak jak dotychczas, finałowy test ze znajomości przepisów i zasad bhp będzie zawierał treści, które powinien poznać młody człowiek zanim rozpocznie swoją pierwszą pracę zarobkową. Taką wiedzę związaną z bezpieczeństwem i higieną pracy powinni mieć zwłaszcza absolwenci szkół kształcących w kierunkach ogólnych, ponieważ jest ona konieczna dla bezpiecznego poruszania się w nieznanym wcześniej środowisku pracy.
Test eliminacyjny, który przekazaliśmy do szkół jest tak skonstruowany aby w trakcie jego rozwiązywania uczniowie korzystali z przepisów, zdobywając tą drogą wiedzę potrzebną zarówno do rozwiązania testu finałowego, jak i w swojej przyszłej pracy.
Przy organizowaniu dotychczasowych konkursów zawsze wspomagała nas Okręgowa Państwowa Inspekcja Pracy w Katowicach a bezpośrednio Kierownik jej Oddziału w Bielsku-Białej – Pan Janusz Grygierczyk. W trakcie poprzednich etapów finałowych właśnie jego prelekcje pt. „Prawo pracy – pierwsze kroki” wzbudzały duże zainteresowanie uczestniczącej w konkursach młodzieży. Sądzimy, że tak będzie i tym razem.
Liczymy, że tak jak poprzednio to i teraz, pula nagród, wyróżnień i upominków dla uczestników etapu finałowego Konkursu będzie okazała i sprawi im dodatkową satysfakcję.

0(1)