Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Konferencja szkół lotniczych

19 listopada 2014 Aktualności

   W dniach 6-7 listopada br. odbyła sie w Świdniku IV Krajowa Konferencja Technicznych Szkół Lotniczych, w której z naszej szkoły  uczestniczyli: dyrektor Halina Majdak-Maj, wicedyrektor Janusz Berek i nauczyciel przedmiotów lotniczych zawodowych-Andrzej Stokłosa. Zorganizowana pod patronatem Stowarzyszenia Szkół Lotniczych konferencja poświęcona była nie tylko działaniom szkół na rzecz spełniania wymogów rozporządzenia Komisji Europejskiej, dotyczącego szkolenia obsługi technicznej statków powietrznych, ale i ocenie tegorocznych zewnętrznych egzaminów zawodowych. Zobowiązano kierownictwo Stowarzyszenia do zajęcia jednoznacznego stanowiska w sprawie przygotowywania pytań egzaminacyjnych, wytłumaczenia źródeł błędów merytorycznych, które pojawiły sie na egzaminie i odpowiedzialności za negatywne (w wyniku błędnie niezaliczonych odpowiedzi) oceny z testów egzaminacyjnych wielu absolwentów. Sporo uwagi poświęcono miesięcznym  praktykom zawodowym i zajęciom z praktycznej nauki zawodu. Tego typu wymiana doświadczen jest zawsze cenna dla nauczycieli i dyrekcji szkół.    Atrakcją dla uczestników spotkania było zwiedzanie zakładu PZL Świdnik-Augusto Westland.