Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Air Show Pardubice 2014

29 czerwca 2014 Aktualności

1 czerwca grupa 7 uczniów ZSTiH trzeciej klasy technikum profilu Technik Mechanik Lotniczy uczestniczyła w pokazach lotniczych Aviaticka Pout 2014 w Pardubicach w Czechach. Pokazy te organizowane są od 24 lat i zaliczane są do jednych z największych imprez lotniczych w Europie z udziałem samolotów historycznych. W tym roku w ciągu 6 godzin można było zobaczyć na ziemi oraz w powietrzu blisko 50 samolotów od replik maszyn bojowych z I Wojny Światowej, przez samoloty okresu międzywojennego a głównie samoloty myśliwskie II Wojny Światowej. Największe zainteresowanie wzbudzał Supermarine Spitfire, North American Mustang, Jak 3 oraz Vought Corsair.

Przejazd uczniów z Bielska – Białej do Pardubic i z powrotem odbył się samochodem FIAT Scudo udostępnionym przez Centrum Sprzedaży FIAT Auto Poland w Bielsku-Białej. Centrum od 4 lat pomaga w organizacji wyjazdów naszych uczniów na imprezy lotnicze w Czechach zarówno do Pardubic jak i Ostrawy.