Godło
12 Lipiec 2024 - Jana i Gwalberta

IV Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

17 czerwca 2014 Aktualności

Festiwal odbywał się na terenie Parku Słowackiego oraz Bielskiego Centrum Kultury. Na poszczególnych stanowiskach można było się przekonać, jak wytwarza się energię, jakie są jej odnawialne  źródła, a także jakie są skutki produkowania energii dla środowiska naturalnego. Po raz pierwszy zorganizowana została gra miejska o tematyce walki ze spalinami z pieców węglowych czy rur wydechowych samochodów.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych przygotowali warsztaty „Lotnictwo moją pasją”, gdzie można było się dowiedzieć jak lata szybowiec i samolot, a także poznać sekrety modelarstwa. Ponadto uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć jak działa i do czego wykorzystywane jest urządzenie zwane dronem.