Godło
21 Czerwiec 2024 - Alicji i Alojzego
Święto Muzyki

Przezroczystość

24 marca 2014 Aktualności

Z tematem przeźroczystości i fotografią katalogową szkła zmierzyli się uczniowie klas pierwszych i trzecich technikum fotograficznego. W ramach zajęć z technik fotograficznych powstały prace, które wymagały zastosowania złożonego oświetlenia w studiu fotograficznym.

W fotografii szkła nie wystarczy zastosowanie prostych rozwiązań oświetleniowych. Aby wydobyć kształt fotografowanego przedmiotu, pokazać kolor płynu oraz podkreślić detale i fakturę produktu, potrzeba kilku źródeł światła. Niezbędne jest zastosowanie światła rysującego, które stworzy jasne bliki na krawędziach fotografowanych obiektów. Widać to doskonale na prezentowanych poniżej zdjęciach.

 

Autorzy zdjęć: Sandra Szuta, Marta Walla, Alicja Kutyna, Angelika Góra, Dagmara Dudajek, Natalia Żołnierczyk, Natalia Knapik, Daria Melanik, Paulina Kontnik