Godło
25 Luty 2024 - Wiktora i Cezarego

Fotograficzne podróże

8 marca 2014 Aktualności

Fotograficzne podróże – to wystawa, która prezentuje prace zrealizowane w ramach ćwiczeń z technik fotograficznych przez uczniów klasy 1 i 3 technikum fotograficznego. Obok tradycyjnych tematów, martwej natury i pejzażu, uczniowie prezentują fotografie przedstawiające portret kreacyjny i psychologiczny. Prace prezentują proste rozwiązania kompozycyjne bazujące na grze światła i cienia, aż po skomplikowane aranżacje, związane z człowiekiem na planie fotograficznym.

Pejzaż ludzki to cykl inspirowany twórczością Edwarda Westona. Jest to fragmentaryczny zapis ciała ludzkiego na materiale fotograficznym, wykonany w technice wysokiego klucza, gdzie kształt ciała ludzkiego przedstawiony jest w tonacjach jasnych tak, że wydaje się, że ciało człowieka zanika.