Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

Zajęcia praktyczne w oświęcimskim MDSM

28 lutego 2014 Aktualności

28 lutego klasa 3CT w ramach zajęć praktycznych z fotografii, wraz z p. Beatą Godek i p. Alicją Wilusz–Kotwicz, gościła w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Celem wyjazdu było wykonanie zdjęć panoramicznych – panoram dookólnych do wirtualnego spaceru po tym obiekcie.

Wirtualne spacery to multimedialne prezentacje zbudowane na bazie panoram sferycznych. Pojedyncza panorama powstaje przez wykonanie serii zdjęć wokół ustalonego punktu i nałożenie ich na sferę – dzięki temu umożliwia rozglądanie się we wszystkich kierunkach i przybliżanie szczegółów. Połączenie kilku panoram w logiczną całość tworzy wirtualny spacer. Oprócz wyboru panoramy z listy, przemieszczanie się między punktami jest możliwe przez klikanie w strzałki umieszczone w panoramach (tzw. hotspoty).