Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Ludzie Lotnictwa na Podbeskidziu

15 stycznia 2014 Aktualności

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi lotnictwa tym razem zaprosiliśmy do naszej szkoły Tamarę Dudek, wybitną paralotniarkę (córkę absolwenta naszej szkoły – Wojtka Dudka).

Z uwagi na bardzo dużą ilość młodzieży zainteresowaną tą tematyką spotkanie musiało odbyć się w świetlicy szkolnej. Tamara w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej pasji. Przedstawiła interesującą prezentację swojego dorobku lotniczego. Obecnie prowadzi  firmę szkolącą młodych adeptów paralotniarstwa „ALTI-paralotnie”. Dowiedzieliśmy się wiele, zarówno o historii paralotniarstwa, jak również o współczesnych wyczynach młodych polskich paralotniarzy zdobywających tytuły mistrzów świata i Europy.