Godło
25 Luty 2024 - Wiktora i Cezarego

50 urodziny Bolka i Lolka

14 listopada 2013 Aktualności

W ramach uroczystości związanych z pięćdziesiątymi urodzinami Bolka i Lolka, młodzież klas fotograficznych wraz z p. Beatą Godek uczestniczyła w warsztatach animacji . Uczniowie zapoznali się z historią animacji Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej, pracą warsztatową przy tworzeniu filmów animowanych dawniej i dziś. Młodzież miała też okazję spróbować własnoręcznie uzyskać ruch rysując postacie i zwierzęta na bazie przezroczystych klisz tradycyjnej animacji.

Tradycyjne metody animacji rysunkowej doskonalone są od dziesiątków lat. Zdołano sformułować wiele ważnych reguł, teorii i wskazówek mówiących, w jaki sposób uzyskać realistyczny ruch – wymowny i bardzo wyraźnie nacechowany emocjonalnie.