Godło
03 Grudzień 2023 - Franciszka i Ksawerego
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Festiwal poloneza

11 lutego 2013 Aktualności

Dnia 6 lutego 2013 r. w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach odbył się III Festiwal poloneza w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Zgłosiło sie 14 zespołów ,ale ostatecznie wystartowało 12 ( aż 11 z wielkiej aglomeracji śląskiej).Po raz trzeci wygrali gospodarze, ale i nasi uczniowie zostali dostrzeżeni, czego potwierdzeniem udzielone wywiady dla śląskiej prasy i telewizji regionalnej.Warto było wystartowac, choć płaszczyzna rywalizacji nieco dziwna…W zwycięskim zespole tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”,poza tym zespół brał udział w różnych międzynarodowych konkursach tańca ,więc trudno mówić o amatorstwie.