Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

ZSTiH w elitarnym gronie szkół lotniczych

15 grudnia 2012 Aktualności

     W dniach 06-07.12.2012 przedstawiciele ZSTiH uczestniczyli w konferencji dotyczącej nowej podstawy programowej dla zawodów lotniczych, która odbyła się w Technikum Lotniczym nr 9 w Warszawie. Podczas spotkania wystąpili m. in.: przedstawiciel Urzędu Lotnictwa Cywilnego odpowiedzialny za certyfikację lotniczą szkół kształcących w zawodach lotniczych, przedstawiciel PLL LOT, dyrekcja CKE i KOWEZIU, autorzy programów nauczania dla zawodów lotniczych.      W drugim dniu konferencji powołano Polskie Stowarzyszenie Technicznych Szkół Lotniczych, zrzeszające 10 najbardziej aktywnych szkół lotniczych w naszym kraju. ZSTiH zostało zaproszone do tego elitarnego grona stając się jednocześnie członkiem stowarzyszenia. Zrzeszenie szkół daje wiele możliwości rozwijania współpracy między najlepszymi szkołami lotniczymi, jak również z różnymi instytucjami w kraju i za granicą. Wydarzenie to otwiera nowe perspektywy w zakresie kształcenia lotniczego dla naszej szkoły, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.   Przedstawiciele szkół lotniczych powołujących stowarzyszenie     Zarząd Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych