Godło
31 Marzec 2023 - Balbiny i Gwidona

Pierwszy Memoriał im. Józefa Drożdża

11 grudnia 2012 Aktualności

4 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych w Bielsku-Białej odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach I Memoriału im. Józefa Drożdża. Udział wzięły drużyny Bielskiej Szkoły Rzemiosł, Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych, Zespołu Szkół Budowlanych, Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz ZHP.  Memoriał uroczyście otworzyli Ewa Sakowska, prezes Beskidzkiej Inicjatywy Lokalnej, Ryszard Radwan, naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki bielskiego ratusza, Krystyna Wójcicka ze Związku Harcerstwa Polskiego i Tadeusz Puczka, dyrektor szkoły. Niestety losowanie kolejności meczów nie było dla nas szczęśliwe;-) W pierwszym meczu spotkałyśmy się z faworytkami memoriału, które zresztą go wygrały- gospodyniami z Zespołu Szkół Budowlanych. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Zakładu Doskonalenia Zawodowego, trzecie Bielska Szkoła Rzemiosł,  kolejne Zespół Szkół Technicznych i Handlowych oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.   Dzień później, 5 grudnia, w siedzibie Beskidzkiego Hufca ZHP przy ul. Chopina odbyła się konferencja zatytułowana „Ludzie zasłużeni dla Bielska-Białej i regionu”. Dziewczęta z drużyny naszej szkoły również tam były. W konferencji uczestniczyli m.in. dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau, przedstawiciele władz miasta i powiatu, reprezentanci harcerstwa, szefowie Związku Narciarstwa Polskiego, dyrektorzy szkół, a także ludzie sportu: Stefan Hula, Bogdan Dubiel, Krystyna Hynek, Tadeusz Kaim.   Gościom została przybliżona postać Józefa Drożdża, mającego ogromne zasługi dla harcerstwa i krzewienia kultury fizycznej, a który zmarł w kwietniu tego roku. Wspominali go wychowankowie, harcerze i przyjaciele. Ciekawy wykład o wpływie sportu i rekreacji na zdrowie i kondycję wygłosił  lek. med. Klaudiusz Komor. Nasze siatkarki z zainteresowaniem słuchały o historii sportu w Bielsku-Białej.   Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom siatkarskiego memoriału. Dziewczęta cieszyły się z książek, akcesoriów sportowych, płyt, zaproszeń na makijaże, a cała drużyna z pamiątkowego pucharu!! Na zakończenie wszyscy uczestnicy konferencji wzięli udział w zapaleniu znicza i niezwykłej sztafecie pokoleń.   Mamy nadzieję, że przedsięwzięcie będzie kontynuowane i w przyszłym roku ponownie weźmiemy w nim udział!