Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Uczniowie ZSTiH na wymianie w Niemczech

9 lipca 2012 Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej powrócili w sobotę (7.07.2012) z wymiany ze szkołą zawodową Volkswagena. Przebywali oni w Kassel i Berlinie. W Kassel uczniowie zwiedzali m.in. zakład produkcyjny Volkswagena oraz brali udział w bardzo interesującej wystawie sztuki nowoczesnej dOCUMENTA (13). Ciekawym elementem pobytu w Kassel był występ uczniów przed przypadkowymi mieszkańcami na rynku Kassel, mający na celu przypomnienie o krzywdzie wyrządzonej ludności w obozach zagłady, podczas drugiej wojny światowej (występ można obejrzeć poniżej). W Berlinie, oprócz zwiedzania miasta, nasi uczniowie odwiedzili Muzeum Niemieckiego Ruchu Oporu oraz Muzeum Zakładu Dla Niewidomych Otto Weidta.