Godło
25 Lipiec 2024 - Jakuba i Krzysztofa
Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Nauczycielka ZSTiH autorką zwycięskiego logo!!!

11 czerwca 2012 Aktualności

Alicja Wilusz-Kotwicz odebrała symboliczny czek na 4 tysiące złotych. To główna nagroda za stworzenie logotypu Powiatu Oświęcimskiego. W poniedziałek 4 czerwca Zarząd Powiatu w Oświęcimiu uroczyście nagrodził bielszczankę.   Pani Alicja, mieszkanka Bielsko – Białej, która z wykształcenia jest plastykiem a pracuje jako nauczycielka przyznała, że czuje się usatysfakcjonowana, iż to właśnie jej logo wybrało jury. – Byłam na wycieczce rowerowej, gdy zadzwonił telefon i dowiedziałam się, że mój projekt zwyciężył. Nie potrafiłam ukryć zaskoczenia – podkreśla Alicja Wilusz-Kotowicz. – Grafiką zajmuje się od blisko 10 lat, jestem również malarką. Brałam udział w różnych konkursach, ale nagrodę główną otrzymałam po raz pierwszy – przyznaje autorka zwycięskiego logo.   Alicja Wilusz – Kotwicz na co dzień pracuje w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, gdzie uczy młodzież głównie grafiki komputerowej. O konkursie dowiedziała się za pośrednictwem internetu i postanowiła spróbować. Stworzyła pięć projektów, z czego dwa wysłała na konkurs.   4 czerwca w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu Alicja Wilusz – Kotwicz odebrała nagrodę z rąk starosty oświęcimskiego Józefa Krawczyka oraz wicestarosty Zbigniewa Starca. – Uważam, że jest to nagroda nie tylko finansowa, ale również prestiżowa, ponieważ Pani projekt był najlepszy z ponad setki prac – zwrócił się do bielszczanki Józef Krawczyk. – Szukaliśmy czegoś nowoczesnego oraz świeżego i to właśnie Pani udało się wprowadzić te elementy do projektu – dodał starosta.