Godło
25 Wrzesień 2023 - Aurelii i Ładysława

Młodzi fotografowie w Galerii Sfera

6 czerwca 2012 Aktualności

Na wystawie można zobaczyć zdjęcia o różnorodnej tematyce, m.in.: dokumentujące zjawiska przyrody czy ciekawe miejsca, jak również portrety ludzi i zwierząt. Wykonali je uczniowie w wieku 16 do 18 lat, którzy na co dzień uczęszczają do Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej na kierunki „fototechnik” i „technik organizacji reklamy”. Podziwianie ich prac jest doskonałą okazją do zetknięcia się z wizją świata młodego człowieka uchwyconą za pomocą aparatu fotograficznego. Serdecznie zapraszamy na wystawę, wśród której twórców znajduje się z pewnością sporo fotograficznych talentów. Wystawa potrwa do 15 czerwca, obejrzeć ją można w galerii I.   Część prac została wykonana na plenerze rysunkowo – fotograficznym w Beskidzie Żywieckim część w znanym nam wszystkim, znajdujących się dosłownie na wyciągnięcie ręki miejscach. Zdjęcia makro pozwalają pokazać świat, których na co dzień nie zauważamy (są to maleńkie kwiaty czy owady). Jest też akcent lotniczy, wszak tu w szkole uczymy się na kierunkach lotniczych, a nawet latamy na szybowcach…   Kurator wystawy: Anna Maśka Więcej