Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Festiwal dobrej energii

29 maja 2012 Aktualności

19-20 maja odbył się Beskidzki Festiwal Dobrej Energii. Gmina Bielsko-Biała po raz drugi organizowała edukacyjne wydarzenie dla mieszkańców, które w poprzedniej edycji zgromadziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Bielsko-Biała jako jedno z 12 miast Unii Europejskiej zostało w 2010 roku zaproszone do udziału w prestiżowym projekcie ENGAGE, gdyż jest sygnatariuszem europejskiego „Porozumienia Burmistrzów”. Wówczas jako jedyne miasto w Polsce opracowało i podjęło się realizacji szeregu inwestycyjnych i edukacyjnych działań pod szyldem „Plan działań na rzecz zrównoważonej energii dla miasta Bielska-Białej”. Celem tych działań jest ochrona klimatu poprzez zmniejszenie zużycia energii i redukcję emisji gazów cieplarnianych, a hasłem kampanii: Bielsko-Biała chroni klimat! Jednak największe znaczenie dla efektów działań na rzecz efektywności energetycznej ma aktywne zaangażowanie społeczności lokalnej. Poza wdrażaniem innowacji w technologiach energetycznych w mieście, stale prowadzone są liczne działania edukacyjne wśród lokalnej społeczności. Ich celem jest nie tylko promowanie postaw pro-środowiskowych, ale także ukazanie, jak w praktyce oszczędzanie energii przekłada się na budżety domowe. Dlatego też w programie tegorocznego festiwalu znalazły się liczne interaktywne atrakcje przeznaczone dla dzieci, jak i dorosłych.   Nasza szkoła została zaproszona do współpracy jako jeden z 300 Ambasadorów Klimatu, czego efektem jest plakat promujący nasze działanie na rzecz ochrony środowiska. O godzinie 16.00 19 maja przed Gemini Park zostały wypuszczone „baloniki do nieba” z zobowiązaniami mieszkańców miasta (w tym z naszym). Ponadto poproszono nas o prelekcje na temat projektu :”Szkoła Pełna Zasobów”, z czego jesteśmy bardzo dumni!