Godło
12 Lipiec 2024 - Jana i Gwalberta

Twórczy festiwal

28 maja 2012 Aktualności

W ramach XIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Bielsku-Białej, 18 maja odbył się na terenie naszej szkoły cykl wykładów, warsztatów i prezentacji multimedialnych. W gronie prelegentów znaleźli się mgr inż. Krzysztof Cieślawski (pasjonat lotnictwa i podróżnik), mgr inż. Kazimierz Gajewski (fotograf, autor leksykonu fotografii tatrzańskiej) oraz mgr Alicja Wilusz-Kotwicz (plastyk i projektant grafiki komputerowej) i mgr Anna Maśka (grafik komputerowy i animator teatralny). Obie Panie przygotowały i poprowadziły zajęcia z techniki decoupage, podczas których gimnazjaliści wykonywali m.in. ozdobne ramki. Równolegle z warsztatami artystycznymi odbywały się zajęcia fotograficzne, za które odpowiedzialny był mgr inż. Kazimierz Gajewski, trwał wykład „Lotnictwo nowoczesnym środkiem transportu”, mgr inż. Krzysztofa Cieślawskiego, a na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego nr 3, miała miejsce prezentacja parku maszynowego, której dokonał mgr Zbigniew Sarapata.   Z powyższej oferty skorzystało ponad 180 gimnazjalistów przybyłych do naszej szkoły z Bielska-Białej, Powiatu Bielskiego oraz z Żywiecczyzny. Wśród zorganizowanych grup, które wzięły udział w prelekcjach i warsztatach, znalazły się dwie wycieczki autokarowe: jedna z gimnazjum z Juszczyny, a druga z gimnazjum katolickiego z Czechowic-Dziedzic.   Tegoroczny Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Bielsku-Białej, którego głównym organizatorem jest Akademia Techniczno-Humanistyczna, odbył się pod hasłem: „Poznać, Rozumieć, Kreować”. Zespół Szkół Technicznych i Handlowych im. F. Kępki wziął udział w tej dydaktycznej imprezie już po raz czwarty z rzędu.