Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

Tydzień europejski wystartował

24 kwietnia 2012 Aktualności

23.04.2012 r. rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Europejski w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młody Obywatel”. Młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych oraz Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego przygotowała apel o polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej animacji pt. „Historia Polski”, której autorem jest znany w Europie i świecie Polak- mistrz komputerowych animacji Tomasz Bagiński. W dalszej części apelu młodzież zaprezentowała animację promującą nasz kraj podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej- muzyczną opowieść o spotkaniu mężczyzny (symbolu Polski) i kobiety (symbolu Europy) oraz o zmianach, jakie dzięki niemu pojawiają się w ich życiu: „oto nowy bohater wciąga Europę do tańca i w ten sposób ożywia zarówno ją, jak i otaczającą architekturę, by w rezultacie obudzić cień uśmiechu”.   Następnie młodzież przedstawiła informacje na temat samej Unii Europejskiej, traktatów: z Maastricht i Lizbońskiego oraz instytucji tworzących UE. Najwięcej uwagi poświęcono Radzie Unii Europejskiej, głównemu organowi decyzyjnemu. Na koniec uczniowie wyświetlili i omówili prezentację multimedialną na temat „Polskiej Prezydencji w UE”.