Godło
29 Maj 2024 - Teodozji i Magdaleny
Dzień Działacza Kultury i Drukarza

Konferencja „Wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu lokalnego”

18 kwietnia 2012 Aktualności

4 kwietnia br. z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbyła się międzyszkolna konferencja pod tytułem „Wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu lokalnego, czyli poznaj swoje otoczenie”. Na wstępie, gości powitała p.Dyrektor H. Majdak-Maj i organizator spotkania  p.A. Kozaczko. Następnie p.A. Komędera prezentacją multimedialną zachęcała młodzież do poznawania Beskidów. W kolejności swojej prezentacji dokonali: O Bystrej- uczeń Adam Ławrynowicz z Bielskiej Szkoły Rzemiosł (pod opieką p.M. Kozłowskiej-Wolny). O szkolnym parku dendrologicznym- uczniowie Mateusz Sołtysik i Damian Adamski z Zespołu Szkoł Ogrodniczych im. S. Szumca (pod opieką p.A. Sikory). O skoczowiance Marii Wardas- pierwszej kobiecie pilocie, motocyklistce i pisarce- uczennica Agnieszka Pawlik z Technikum Hotelarstwa i Turystyki im. J. Tuwima. O odlanym z bomby (II wojna światowa) dzwonie, który do dzisiaj dzwoni w kościele w przysiółku Jabłonów-Przyborów- uczeń Tomek Wandzel z ZSTIH. Gościem specjalnym był filmowiec p. Leszek Buzderewicz, który zaprezentował swój film o bielskiej Olszówce. W przerwie młodzież częstowała się ciastami z kiermaszu ciast zorganizowanym przez Samorząd Szkolny.