Godło
30 Marzec 2023 - Amelii i Jana

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy

12 kwietnia 2012 Aktualności

W dniu 29 marca 2012 r. odbył się w Bielsku-Białej finał międzyszkolnego konkursu „WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I HIGIENIE PRACY – 2012”   Finał konkursu miał miejsce w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych  im. Franciszka Kępki (ZSTiH) w Bielsku-Białej. W finale uczestniczyły 3 szkoły zawodowe z Bielska-Białej, tj.:wymieniona wyżej Szkoła oraz Bielska Szkoła Rzemiosł (BSR) i Zespół Szkół Budowlanych im. Gen. Maczka (ZSB).   W lutym i w marcu br.,  w w/w placówkach oświatowych przeprowadzono eliminacje szkolne. Na tej podstawie każda Szkoła wytypowała po 6-ciu uczniów, którzy uczestniczyli w finale konkursu (razem 18 uczestników).   Finał przeprowadzono w formie testu, który składał się z 25 pytań i obejmował zakres tzw. szkolenia podstawowego z bhp dla przyszłych pracowników. Po teście uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z Kierownikiem Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Bielsku-Białej – mgr inż. Januszem Grygierczykiem, który przeprowadził ciekawą i przede wszystkim potrzebną przyszłym pracownikom prelekcję na temat wypadków przy pracy wśród młodych, nowych pracowników.   W następnej kolejności Kierownik Oddziału PIP wręczył nagrody dla najlepszych uczestników finału konkursu oraz dyplomy z wyróżnieniami.

I miejsce zdobył Adrian Gańczarczyk – uczeń klasy 4 technikum (ZSTiH)

II-gie miejsca (równoważne) zajęli uczniowie:

                                    – Krzysztof  Kobiela (ZSB)

                                     – Dominik  Kubica (ZSTiH)

III-cie miejsca (równoważne) zajęli uczniowie:

                                    – Paweł  Kiszczak (BSR)

                                    – Maciej  Kozyra (ZSTiH)