Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Konkurs Lingua Ludica

3 kwietnia 2012 Aktualności

30 marca odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego na podstawie gry Lingua Ludica dla klas pierwszych technikum, zorganizowany i prowadzony przez mgr Joanny Hałat. Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania znajdujące się na losowanych przez graczy kartkach. Zadania konkursowe składały się z sześciu kategorii: zagadnień gramatycznych, kultury krajów anglojęzycznych, leksyki, idiomów, definicji oraz odgrywania scenek. Losowanie kart odbywało się w zależności od pola na planszy, na którym stanęła drużyna. Udzielenie poprawnej odpowiedzi uprawniało do otrzymania karty.   Wygrała drużyna, która jako pierwsza zebrała po dwie karty z każdej kategorii.   Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni ciastkami ufundowanymi przez firmę Lambertz z Rudy Śląskiej oraz zakładkami z odmianą czasowników angielskich ze szkoły językowej SPEED w Bielsku- Białej.   Zdobywcy pierwszego miejsca: Monika Cywińska i Kamil Kasperek z klasy 1ct otrzymali dodatkowo współczesne słowniki polsko-angielski i angielsko-polski, ufundowane przez Wydawnictwo PEARSON Longman.   Zdobywcy drugiego miejsca: Judyta Zalewska i Agnieszka Król z klasy 1bt otrzymały dodatkowo readersy „The Man with Two Shadows and Other Ghost Stories” z ćwiczeniami i płytą CD, ufundowane przez Wydawnictwo PEARSON Longman.   Zdobywcy trzeciego miejsca Roksana Kulińska i Zuzanna Guza z klasy 1bt otrzymały dodatkowo readersy „The Climb” z ćwiczeniami i płytą CD, ufundowane przez Wydawnictwo PEARSON Longman.   Konkurs ukierunkowany był na rozwój umiejętności komunikacyjnych (w szczególności werbalnych) jej uczestników. Gra konkursowa była jednocześnie zabawą dla jej uczestników. Pobudza ona ciekawość, sprzyja nauce skutecznego zapamiętywania oraz rozwija zainteresowania młodzieży.