Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Zakończenie projektu „Inwestycja w przyszłość”

31 grudnia 2011 Aktualności

20.12.2011 w ZSTiH odbyło się uroczyste zakończenie projektu  „Inwestycja w przyszłość”. Projekt realizowany był od 1.09.2011 w naszej szkole oraz w Zespole Szkół Budowlanych i w całości finansowany ze środków EFS. Uczestniczyli w nim przedstawiciele firmy „SYNTEA” S.A. (wcześniej Międzynarodowe Centrum Szkoleń i Kompetencji): Pani Eliza Wiącek – Główny Koordynator Projektu, Pan Robert Chojnacki – Doradca Kluczowych Klientów Sektora Edukacyjnego, oraz: Pan Michał Ratajczak- Właściciel Firmy Aviation Consuling, Pan Tadeusz Puczka – Dyrektor ZSB i Koordynator Terenowy Projektu w ZSB, Pani Magdalena Berek Koordynator Terenowy Projektu w ZSTiH, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSTiH. Na zakończenie projektu młodzież otrzymała certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminów ECDL Core, ECDL CAD, certyfikaty i zaświadczenia  uczestnictwa w zajęciach zawodowych lotniczych oraz zaświadczenia o uczestnictwie w warsztatach artystycznych. Projekt był olbrzymim wyzwaniem przede wszystkim pod względem organizacyjnym, czego przykładem może  być przeprowadzenie w laboratoriach ECDL w ZSTiH ok. 1000 certyfikowanych egzaminów ECDL w czasie ok. 5 miesięcy, do tego sprostanie wszystkim formalnościom, procedurom itp. Za wzorcową realizację projektu i wzajemną współpracę w imieniu zarządu firmy Syntea S.A. jej przedstawiciele wręczyli Dyrekcji obydwu szkół podziękowania i pamiątkowe statuetki. Zaprezentowane zostały także prace wykonane przez uczniów ZSTiH w ramach warsztatów artystycznych. W projekcie wzięło udział 136 uczniów ZSTiH, którzy uczestniczyli w następujących zajęciach: Szkolenia ECDL Core – 120 osób – 78 uczniów uzyskało certyfikat ECDL Core, Szkolenie ECDL CAD – 40 osób – 26 uczniów uzyskało certyfikat ECDL CAD, Technologie mobilne ECCC – 20 osób – 20 uczniów uzyskało certyfikaty ECCC na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym , Język angielski – 65 osób – 49 uczniów uzyskało certyfikat TOICE Bridge, Zajęcia  zawodowe lotnicze – 30 osób – 30 uczniów uzyskało certyfikat i zaświadczenia lotnicze, Warsztaty artystyczne – 60 osób – 46 uczniów uzyskało zaświadczenia. Wszystkim którzy brali udział w projekcie lub byli w niego w jakikolwiek sposób zaangażowani serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że realizacja kolejnych przedsięwzięć będzie równie udana.   mgr inż. Janusz Berek   Wicedyrektor ZSTiH