Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Uczniowie naszej szkoły na wymianie w Niemczech

24 czerwca 2011 Aktualności

Uczniowie naszej szkoły powrócili w niedzielę z wymiany ze szkołą zakładową koncernu Volkswagen. Tym razem nasza grupa przebywała z wizytą w Niemczech i zwiedziła m.in. zakład produkcyjny VW w Kassel i zapoznała się z linią montażu automatycznych skrzyń biegów. W Berlinie zwiedziliśmy Reichstag i historyczne centrum Berlina oraz uczestniczyliśmy w spotkaniu z Prezesem Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech biskupem Nikolausem Schneiderem oraz wiceprzewodniczącą Bundestagu panią Katrin Göring-Eckardt. Przebywając w Berlinie złożyliśmy też wizytę w biurze Prezydium Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego na terenie Muzeum Niemieckiego Oporu, a także zapoznaliśmy się z ekspozycją antycznej sztuki w Muzeum Pergamonu.