Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Uczniowie ZSTiH na Aviaticka Pout 2011 w Pardubicach

14 czerwca 2011 Aktualności

W dniu 4 czerwca grupa uczniów klasy 2t i 3t profilu technik mechanik lotniczy wyjechała na pokazy lotnicze Aviaticka Pout 2011 do Pardubic w Czechach. To jedna z największych imprez typu Air Show organizowanych w Europie od ponad 20 lat. Program pokazów lotniczych trwał 6 godzin, a uczestniczyło w nim kilkadziesiąt samolotów od pierwszego samolotu Braci Wright z roku 1903 do najnowszych maszyn odrzutowych Saab JAS -39 Grippen. Prawdziwym rarytasem był udział i pokazy symulowanej walki powietrznej wykonywanej na samolotach z okresu II Wojny Światowej Supermarine Spitfire, Hawker Hurricane, North American P-51 Mustang, Messerschmitt Me-109, Morane-Sulnier MS. 406. Trasę ponad 750 km z Bielska do Pardubic i z powrotem uczniowie przejechali dzięki pomocy FIAT Auto Poland, Centrum Sprzedaży w Bielsku-Białej. Szczególną pomoc i życzliwość okazał Pan inż. Eugeniusz Bednarz.