Godło
29 Maj 2024 - Teodozji i Magdaleny
Dzień Działacza Kultury i Drukarza

Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

14 czerwca 2011 Aktualności

Pierwszy raz odbył się w naszej szkole Przegląd Piosenki Obcojęzycznej. Impreza ta miała miejsce 31 maja 2011r. Uczestnicy śpiewali piosenki w języku angielskim, niemieckim, włoskim i rosyjskim. Występowały klasy: 1at, 1bt, 1ct , 2bt, 2at i 1c. Klasy technikum uczą się dwóch języków obcych, więc występowały dwukrotnie. Uczniowie, oprócz umiejętności śpiewania, mieli okazję wykazać się kreatywnością w doborze stroju kompatybilnego do treści prezentowanego utworu. Nie był to typowy konkurs, ale był też element rywalizacji – publiczność określała siłą oklasków swoich ulubieńców. Bezapelacyjnie najsilniejsze brawa otrzymała klasa 2bt za piosenkę zespołu ABBA „Dancing Queen” w swojej bardzo zabawnej interpretacji. Na wyróżnienie zasłużyła także Laura Dawid z kl. 1c za wykonanie solo po niemiecku piosenki „Pariser Tango”. Znakomicie w roli konferansjerki wypadła uczennica kl. 1 bt Gabriela Babiarczyk. Wszyscy się świetnie bawili i nabrali entuzjazmu do podobnych przyszłorocznych zmagań. Oto fotosy: