Godło
25 Luty 2024 - Wiktora i Cezarego

Wzruszający apel

11 kwietnia 2011 Aktualności

                „Mgła nad Smoleńskiem” – tak zatytułowano uroczysty apel ku czci tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Bez polityki, bez sztucznego patosu – ale za to z ogromną wrażliwością, poruszającą serce zadumą nad śmiercią wszystkich, którzy zginęli na pokładzie TU-154M, w drodze na uroczystości upamiętnienia 70. rocznicy mordu katyńskiego.                  Pani mgr Joanna Wydymus, wraz z trójką uczniów/słuchaczy Gimnazjum dla dorosłych – Mariuszem Kajsturą, Emanuelem Wawrzeczko i Olą Szczotką – wydała okolicznościowa broszurę, napisała słowo wprowadzające i zrealizowała film o katastrofie. Tłem muzycznym filmu była piosenka „Mgła nad Smoleńskiem”, napisana specjalnie na tę okoliczność przez Krzysztofa Wylężka (słowa i muzyka), wykonana przez zespół „Na Szlaku”.     prezentacja PowerPoint   pobierz   piosenka w formacie MP3   pobierz