Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Wycieczka naukowa do OBR BOSMAL w Bielsku-Białej

18 lutego 2011 Aktualności

                W dniu 15.02.2011. odbyła się wycieczka naukowa do Ośrodka Badawczo-Rozwojowego BOSMAL, podczas której uczniowie klas 2at oraz 2bt mieli możliwość zapoznać się z badaniami, jakim poddawane są  prototypowe silniki na hamowni silnikowej. Poznali cały przebieg procedur podczas wykonywania charakterystyk pracy silników. Na hamowni podwoziowej zapoznali się z badaniami, jakim  poddawane są samochody w celu wyznaczenia ich oporów ruchu oraz poprawienia ich aerodynamiki. Natomiast w muzeum motoryzacji, znajdującym się na terenie ośrodka badawczego, mieli możliwość zobaczyć  prototypy samochodów, które nigdy nie weszły do produkcji seryjnej, takie jak: Beskid, Fiat 126p kombi lub Fiat 126p z silnikiem usytuowanym przed przednią osią.