Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Prezydent wśród młodzieży lotniczej

24 listopada 2010 Aktualności

Mimo nawału pracy, zwłaszcza związanej z okresem przedwyborczym, a także zaplanowanym udziałem w licznych (różnego typu)  imprezach i spotkaniach w mieście, Pan Prezydent Jacek Krywult znalazł czas na rozmowę z młodzieżą pasjonującą się sportami i zawodami lotniczymi.             W ostatnią październikową sobotę w salce klubowej Aeroklubu Bielsko-Bialskiego zgromadzili się uczniowie klas lotniczych Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych oraz pasjonaci z  LO IV im. KEN. A wszystko za sprawą Marty Czarnoty, absolwentki LO IV, obecnie studentki wyższej szkoły lotniczej w Dęblinie (WSOSP). Marta należała do Międzyszkolnego Klubu Lotniczego „Pod Szybowcem” przy  Zespole Szkół Technicznych i Handlowych; tu wraz z innymi ukończyła szkolenie teoretyczne, a później w aeroklubie-praktyczne. Młodzież otrzymała wsparcie finansowe z miasta, ponieważ szkolenie było częścią zajęć pozalekcyjnych zorganizowanych i prowadzonych przez nauczycieli-specjalistów w ZSTiH. Marta podziękowała pisemnie Panu Prezydentowi, który niemal natychmiast wyraził chęć spotkania się z młodzieżą lotniczą oraz przedstawicielami Aeroklubu. W spotkaniu uczestniczyli także instruktorzy -szybownicy, kierownictwo MZO oraz dyrektorzy obu szkół.             Młodzież najbardziej zainteresowana była planami rozwoju lotniska w Aleksandrowicach oraz kształceniem kadr dla potrzeb firm lotniczych w naszym regionie. Z uwagą słuchała także informacji o zachodzacych w mieście zmianach, zwłaszcza o imponujących planach inwestycyjnych, o historii Aeroklubu. Prezydent zaskoczył młodych ludzi  ogromną wiedzą o pilotach -legendach bielskiego szybownictwa. Była też okazja opowiedzieć o kursie lotniczym…Wyjątkowo udana impreza !