Godło
24 Lipiec 2024 - Kingi i Krystyny
Dzień Policjanta

Dzień kobiet afrykańskich. Edukacja Globalna – projekt „Patrz i zmieniaj”

30 kwietnia 2010 Aktualności

          Film pt. „Żelazne Damy z Liberii” był podstawą do zainteresowania się Afryką. W związku z tym w naszej szkole zorganizowany został Dzień kobiet afrykańskich. W ramach tego dnia został wygłoszony wykład poparty prezentacjami multimedialnymi dotyczącymi środowiska przyrodniczego, ludności, religii i demokratycznych państw Afryki. W zajęciach udział wzięły klas 2t, 1bt, 1b oraz 2bg. Podczas dyskusji zwrócono uwagę na problemy w demokratyzacji wynikające z zaszłości historycznych i aktualnie toczonych wojen. Rozważano również możliwości niesienia pomocy demokratyzującej się Afryce ze strony społeczności międzynarodowej. Po zakończonym wykładzie młodzież obejrzała film pt. „Kobieta na krańcu świata. Zanzibar”. Tematyka filmu posłużyła również do zapoznania się z sytuacja społeczną kobiet muzułmańskich.           Na korytarzu szkolnym przygotowane zostało stoisko z potrawami kuchni afrykańskiej. W czasie przerwy młodzież mogła degustować przyrządzone przez uczennice naszej szkoły potrawy. Dania cieszyły się dużym powodzeniem – były smaczne, zwłaszcza pierożki… Dziewczyny z kl.1at i 1b w tym czasie prezentowały tradycyjna modę kobiet Czarnego Lądu. Młodzież przygotowała również gazetkę szkolną, plakaty informacyjne.